خانه / طنز آبادی / میرزا کشاورزی نمی کنندی!

میرزا کشاورزی نمی کنندی!

میرزای آبادی در سخنوری و چرب زبانی ید طولایی داشتندی. روزی کدخدا با او روبرو شدندی و وی را گفتی میرزا چگونه باشد که تو من باب کمک به پدرت به صحرا نرفتندی؟!
میرزا گفت: الگوی کشتش مناسب نبودندی باید متخصصی از شهر آورندی که برای کشاورزان توضیح دادندی که این کار پنج سال زمان میبرندی؛ و بعد از آن تسطیح اراضی می ماندی که آن هم اگر امکانش باشد بیست سال زمان بردندی و مشکل آب و مهاجران و … نیز که رفع آنها ده سال زمان بردندی. ضمنا من نمی توانم همه چیز را برای شما بازگو کنمی که آن ناگفتنی ها نیز خودش ده سال برای رفع مشکلش زمان می برندی و اگر حساب کنید بادهایی که از جانب کدخدایان دیگر بر امر کشاورزی میوزندی را بایستی مانع شدندی که پنج سال دیگر زمان تلف شدندی و راستی یادم رفت شما در دریافت بودجه لازم از طرف کدخدایان اهمال نمودندی در حالیکه کدخدایان دیگر در این امر به دوز و کلک ها متوسل می شوندی و مقدمات چنین ترفندهایی پنج سال حداقل زمان می خواهندی و مرحله وصولش نیز پنج سال زمان میبرندی. خوب با احتساب اینکه میانگین عمر طایفگی ما شصت سال بودندی پس ده سال از عمر من فزونی گرفتندی که دیگر شما زحمت کشیدندی و پرتقال فروش را پیدا کنندی.
کدخدا چون این جملات شنیدندی کف کردندی و مهر کدخدایی را از گردن خارج نمودندی و بر گردن میرزا کردندی و او را به جانشینی منصوب نمودندی و خود نعره زنان سر به بیابان گذاشتندی!

حتما ببینید

دیگر عروسکی بافته نخواهد شد!!!

چند هفته پیش در روستا مطلبی مطرح شد که شگفتی آفرید و همه را به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *