خانه / خبری / فوتبال زمین خاکی شمسی جانی دوباره گرفت.

فوتبال زمین خاکی شمسی جانی دوباره گرفت.

چندیست که فوتبال زمین خاکی، دوباره در روستایمان توسط جوانان احیا شده و شور و حال خاصی در بین فوتبالیستهای قدیم و علاقه مندان و نوجوانان انداخته است. روزهای سه شنبه و جمعه ساعت ۳ بعدازظهر فووتبالی های روستا در زمین خاکی ورزشگاه گرد هم می آیند.
این مهم از چند نظر قابل تحلیل است:
نوستالژی برای کسانی که در گذشته هر روزشان را به فوتبال مشغول بودند و جدای از فضاهای مجازی و سرگرمیهایی که معایب آن بر کسی پوشیده نیست در محیطی صمیمی، ورزش می کردند. هنوز هم هستند کسانی که حتی با داشتن سن بالا، خوشحال از اینکه دوباره می توانند به قول خودشان بازی کنند می آیند و حتی بیشترشان خطر مصدومیت به دلیل عدم آمادگی و اضافه وزن را به جان می خرند.
ترکیب جوانان و نوجوانان و حتی خردسالان، فضایی صمیمی و دور از هر گونه بی احترامی را به وجود آورده که در ذهن، حال و هوای زورخانه های قدیم را متبادر می کند. اینگونه دست آوردی امروز، حتی در خانه ها و خانواده ها نیز سخت شده است.
پتانسیل هایی که از لحاظ فرهنگی و یا ورزشی، در چنین محیط هایی زمینه حضور می یابد. صمیمیت و همدلی، زمینه سازی برای مشارکت عمومی، پیشرفت ورزشی به عنوان نقطه شروع و امکان بسترسازی برای دیگر ورزش ها از قبیل ورزشهای زورخانه ای و… را فراهم می کند.

این حرکت قابل تقدیر بوده و ان شاالله با همت و مشارکت سایرین ادامه خواهد یافت.

IMG_20151129_003425 IMG_20151129_003421

حتما ببینید

آخرین اعتصاب

مدیر با عصبانیت از جمع خارج شد، آمده بود که بماند اما از لحن حرف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *