خانه / پاتوق94 / ۱۸ عنوان غرفه در سومین جشنواره نوروزی پاتوق

۱۸ عنوان غرفه در سومین جشنواره نوروزی پاتوق

به گزارش روابط عمومی جشنواره نوروزی پاتوق، ۱۸ غرفه در روزهای چهارم تا نهم نوروز ۹۵ به ارایه فعالیت های علمی و فرهنگی می پردازند.
موزه مردم شناسی، دانش آموزان حسن آباد، مهارت، کلبه هنر، ورزش و تندرستی، بازی و سرگرمی، مهارت های زندگی، ایستگاه خلاقیت، نون والقلم، نمایشگاه کتاب، صدای پاتوق، رسانه پاتوق، یاد یاران، دانش و ابتکار، طبیعت سلام، آل یاسین، سلامت و روابط عمومی غرفه های ۱۸ گانه پاتوق امسال را تشکیل می دهند.
موزه مردم شناسی باهدف نشان دادن فرهنگ بومی و محلی قدیم در روستا بااستفاده از نمایش ادوات و ابزار سنتی در محل خانه زیر بازار انجام فعالیت می کند. همچنین قرار است پخت غذاهای سنتی و محلی نیز از طرف موزه انجام شود.
غرفه های ایستگاه خلاقیت و دانش و ابتکار دو غرفه ای هست که دانش آموزان مسئولیت آن را بر عهده خواهند داشت و قرار است علاوه بر خلاقیت و ابتکارات دانش آموزی مسابقات نجات تخم مرغ و پل ماکارونی و… نیز از طرف این دو غرفه انجام شود.
غرفه سلامت غرفه علمی جدیدی است که در سومین جشنواره نوروزی پاتوق کارهای به مانند مشاوره فردی، تست غربالگری کودکان و کارگاه های آموزشی مباحث روانشناسی و…بر عهده خواهد داشت.
آموزش زیلو بافی کار جدیدی است که امسال غرفه مهارت(فنی و حرفه ای) علاوه بر آموزش مینا کاری و گلاب گیری و تعمیر تلفن همراه و… در غرغه خود به اجرا خواهد درآورد.
در غرفه کلبه هنر ما شاهد اجرای کارهای زنده هنری امثال خطاطی، سفالگری، اجرای زنده موسیقی و… خواهیم بود.
به برنامه های جانبی جشنواره همچون مراسم افتتاحیه چهارم فروردین، همایش پیاده روی روز جمعه ششم فروردین، جشنواره فیلم کوتاه داستانی جمعه شب، نشست کتاب خوان شنبه شب، مسابقه مشاعره چکامه یکشنبه شب و … نیز می توان اشاره کرد.
در برنامه پاتوق امسال نیز همچون گذشته شش روز کاری متفاوت و جذاب توسط سرپرست غرفه ها و عوامل اجرایی پیش بینی شده است.

حتما ببینید

آخرین اعتصاب

مدیر با عصبانیت از جمع خارج شد، آمده بود که بماند اما از لحن حرف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *