خانه / طنز آبادی / رگرسیون میرزایی

رگرسیون میرزایی

#حکایت_های_میرزای_آبادی

میرزا را به کرسی ای نشاندند و گفتندش تا کاری در خور کتاب بنماید تا آگاهی خلق الناس را بیفزایندی و فروغ علم را در ابصار روشن بنمایندی تا همگان از خلق کتاب خوانده بهره ها ببرندی و فضیلت ها دریافت کنندی بسیار! القصه ملت را کتابخوان نماید وی!
میرزا سفرها بنمودندی کوتاه و دراز، تفکرها نمودندی شب تا صبح و صبح تا شب، نقشه ها ریختندی و برنامه ریزی ها کردندی.  عکس ها گرفتندی حتی سلفی با هدف کتابخوان نمودن خلق بی کتاب و بد کتاب! البته کمی هم با رویکرد افزایش فالوور های اینستاگرام و دریافت لیوک!
روزها می آمدندی! میرزا هم آمدندی! اما قبل از نیمروز نشده او را امری مهم در می گرفتندی و اضطرار پیش می آمدندی. ولی با وجود انبوه مشکلات وجدان خود را آسوده نیافتندی و حتما بر کرسی خویش حاضر می گشتندی وی!
روزی کرسی نشینان اعلای میرزا از وی مکتوبه ای از هم اندیشی ها خواستندی و میرزا را چون اهل ریا نبودندی مشکل آمد مکتوبه را. به هر روی فکر کتابت سخت آزارش می دادندی تا اینکه جرقه ای بنمود مغز وی!
میرزا بر کرسی نشستندی و پستی در اینستاگرام بنواختندی که: به نظر شما فالوورهای محترم چند؟
فالووران که سخت در بند پست های میرزا بودندی وی را یاری نموده و عدد ارائه دادندی! ۱۸۷۱؛ ۲؛ ۱۳۶۷؛ ۱۲۳۴؛ ۶۳؛  ۱۸۷۲؛ و…
بالاخره میرزا وقت را اندک دیدندی و به همین اعداد اکتفا نمودندی و با فرمول رگرسیون میرزایی خویش ۶۷ و ۶۳ را معدل گرفتندی و ۶۵ را انتخاب نمودندی وی!
در نهایت امر میرزا اینجور مکتوبه را کتابت نمودندی؛
“در حوزه استحافظیه حقیرالاحقر میرزا، ۶۵ هم اندیشی حسابی و کتابی صورت گرفتندی که هر کدام را باید آمدندی و دیدندی و کف از دهان برون کردندی کرسی نشینان اعلانشین!”

پ ن: _______________________
لیوک: جمع لایک!
نویسنده نیز از فرمول رگرسیون میرزایی سر در نمی آورد!
حضور نویسنده در این هم اندیشی ها تکذیب می گردد (شاهد اینستاگرام میرزا)

حتما ببینید

دیگر عروسکی بافته نخواهد شد!!!

چند هفته پیش در روستا مطلبی مطرح شد که شگفتی آفرید و همه را به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *