خانه / پاتوق94 / چهارمین جشنواره پویای نوروزی پاتوق به کار خود پایان داد.

چهارمین جشنواره پویای نوروزی پاتوق به کار خود پایان داد.

آیین اختتامیه جشنواره نوروزی پاتوق با حضور جمعی از اهالی روستا، مسئولین و دست اندرکاران جشنواره سه شنبه شب هشتم فرورردین ۹۶  برگزار شد.

در این مراسم که در محل جشنواره، مجموعه حاج حسن صفی شمسی رستاق برگزار شد، ابتدا گزارشی از فعالیت های انجام شده قبل از آغاز جشنواره ارائه شد.
اشرف، بخشدار مرکزی نیز با خیر مقدم حضار و تقدیر از عوامل برگزاری جشنواره، واگذاری امور به جوانان را از محاسن جشنواره پاتوق دانست. همچنین با برشمردن پتانسیل های روستای شمسی، کسب افتخارات روستا از جمله موفقیت در جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب را حاصل ظهور و بروز فعالیت های مردم نهاد روستا عنوان کرد.

اختتامیه پاتوق96 (2)
در بخش بعدی گزارشی از فعالیت های زنده علمی، فرهنگی و هنری انجام شده توسط بخش های مختلف جشنواره ارائه شد.

اختتامیه پاتوق96 (1)
احمدی، مدیر کل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز دیگر سخنران اختتامیه بود. وی فضای بوجود آمده بواسطه جشنواره پاتوق را فضایی مفرح و لذت بخش عنوان کرد و آن را زمینه ساز شکوفایی استعدادهای علمی، فرهنگی و هنری روستا بر شمرد.
احمدی، با اشاره به افتخارات روستای شمسی، پیشینه فرهنگی روستا و سبقه فرهنگ ایثار و شهادت در روستا، توسعه پایدار روستا را در گرو آگاهی نسل جوان روستا از هویت تاریخی روستا و موفقیت جوانان در بخش های اجتماعی و اقتصادی دانست.

اختتامیه پاتوق96 (3)
وی حضور خود در جشنواره و در جمع دانش آموزان و دانشجویان روستای شمسی را لذت بخش خواند و حمایت از فعالیت های مردم نهاد را از برنامه های دولت تدبیر و امید عنوان کرد و واگذاری سایر فعالیت های فرهنگی و اجتماعی به مردم را از قابلیت های روستای شمسی دانست.
در قسمت بعدی آیین اختتامیه گزارشی از کارگاه ها و همایش های برگزار شده، حضورها و بازدید های جشنواره نیز ارائه شده و با حضور مسئولین از غرفه داران بخش های مختلف جشنواره (خلاقیت های دانش آموزی، کتاب و کتابخوانی، ورزش، هنر، مهارت های اجتماعی، مردم شناسی و روابط عمومی) تقدیر شد.

اختتامیه پاتوق 96
حوتی نژاد، معاون فرهنگی فرهنگ و ارشاد استان، شریفی فرد، معاون پشتیبانی فرهنگ و ارشاد استان، ملانوری، رئیس فرهنگ و ارشاد اشکذر در بازدید از بخش های مختلف جشنواره (غرفه های علمی-فرهنگی، موزه مردم شناسی و تماشاخانه) مدیر کل امور استان های فرهنگ و ارشاد اسلامی را همراهی کردند.
جشنواره نوروزی پاتوق برای چهارمین سال متوالی است که در مجموعه حاج حسن صفی روستای شمسی رستاق و با هدف آگاهی بخشی به عموم و معرفی روستای شمسی به مهمانان نوروزی با همت جوانان روستا برگزار می گردد.

حتما ببینید

آخرین اعتصاب

مدیر با عصبانیت از جمع خارج شد، آمده بود که بماند اما از لحن حرف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *