خانه / خبری / افتتاح متفاوت چهارمین جشنواره نوروزی پاتوق
افتتاحیه پاتوق 96 (10)

افتتاح متفاوت چهارمین جشنواره نوروزی پاتوق

چهارمین جشنواره نوروزی پاتوق با حضور جمعی از مسئولین در شمسی رستاق آغاز به کار کرد.
در بخش اول مراسم افتتاحیه این جشنواره که در حسینیه شهدای شمسی برگزار شد، ملانوری شورای شمسی ضمن برشمردن فعالیت فرهنگی و ورزشی روستای شمسی در سال اخیر، حضور بازدید کنندگان را خیر مقدم گفته و از عوامل برگزاری جشنواره در ایام نوروز تقدیر و تشکر نمود.

افتتاحیه پاتوق 96 (1)
در ادامه مهندس داوودی، فعال اجتماعی روستا، از پیشینه فرهنگی روستای شمسی صحبت نموده و ریشه ی برنامه هایی چون جشنواره نوروزی پاتوق را در سبقه فرهنگی روستا و حضور عالمان و فرهیختگان برشمرد.

افتتاحیه پاتوق 96 (7)
شاه حسینی، فرماندار اشکذر، نیز از دیگر سخنرانان افتتاحیه جشنواه پاتوق بود. وی با اشاره به کسب عنوان برگزیده برگزیدگان در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب ایران توسط روستای شمسی و همچنین افتخار آفرینی جوانان روستای شمسی در عرصه های فرهنگی، از عوامل و دست اندرکاران پاتوق تقدیر کرد.

افتتاحیه پاتوق 96 (2)
در ادامه حاضرین به سمت محل برگزاری جشنواره حرکت کردند و بعد از پذیرایی زیر خنکای سابات واقع در بافت با ارزش شمسی، در بخش دوم افتتاحیه کلیپ خوش آمد گویی بخش های مختلف جشنواره را تماشا نموده و از بخش های مختلف بازدید نمود.

افتتاحیه پاتوق 96 (11)
گفتنی است در این مراسم مهندس کلانتری معاون وزیر تعاون، حجه الاسلام دلاوری امام جمعه رستاق، اشرف بخشدار مرکزی، کمالیان مدیر آموزش و پرورش، ملانوری رییس فرهنگ و ارشاد شهرستان، میرجلیلی رییس فنی و حرفه ای شهرستان و سرهنگ امامی فرمانده ناحیه بسیج، سرهنگ ثقفی فرمانده انتظامی و جمعی از اهالی محترم روستای شمسی حضور داشتند.

افتتاحیه پاتوق 96 (12) افتتاحیه پاتوق 96 (9) افتتاحیه پاتوق 96 (8)
جشنواره نوروزی پاتوق یک فعالیت مردم نهاد است که در شش روز کاری متفاوت در ساعت ۱۲-۱۰ صبح و ۷-۵ بعد از ظهر پذیرای عموم مردم استان و میهمانان نوروزی می باشد.
آموزش مهارت های زندگی، ترویج کتابخوانی، اجرای فعالیت های زنده هنری و ارائه گالری عکس “تماشاخانه”، آشنایی با رشته ها و تکنیک های ورزشی، خلاقیت های دانش آموزی، موزه مردم شناسی و بازدید از بافت با ارزش شمسی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام از برنامه ها پاتوق۹۶ است.

با فوت مهندس کلانتری بر شمع چهارمین جشنواره پویای نوروزی پاتوق، جشنواره آغاز بکار کرد.

افتتاحیه پاتوق 96 (13)

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

theme