خانه / خبری / برگزاری نخستین کارگاه آموزشی جام باشگاه های کتاب خوانی روستایی کشور در شمسی رستاق

برگزاری نخستین کارگاه آموزشی جام باشگاه های کتاب خوانی روستایی کشور در شمسی رستاق

طبق برنامه ریزی انجام شده توسط معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در دومین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان کشور، در کنار بیش از ۸۰ شهر، ۱۵ روستای دوستدار کتاب کشور نیز با برگزاری کارگاه آموزشی شروع به فعالیت می کنند.
در این راستا با توجه به انتخاب روستای شمسی رستاق شهرستا ن اشکذر به عنوان روستای برگزیده برگزیدگان دوستدار کتاب کشور،  اولین کارگاه آموزشی جام باشگاه های کتاب خوانی روستایی کشور با حضور دو تن از نویسندگان کودک و نوجوان کشور در این روستا برگزار گردید.
در این کارگاه یک روزه که جمعی از مربیان، کتابداران و علاقمندان حوزه کتابخوانی از روستاهای شمسی، ابراهیم آباد، شرف آباد، حسن آباد، اسلام آباد، صدرآباد و همچنین شهر اشکذر شرکت کرده بودند عزت اله الوندی و جعفر توزنده جانی از نویسندگان حوزه کودک و نوجوان کشور  در دو نوبت صبح و عصر، شرکت کنندگان را با نحوه برگزاری و راه اندازی باشگاه های کتابخوانی آشنا نمودند. کسانی که در این کارگاه شرکت نموده اند، می توانند باشگاه کتابخوانی راه اندازی نموده و در رده های سنی ۶ تا ۸ سال، ۸ تا ۱۰ سال، ۱۰ تا ۱۲ سال و ۱۲ تا ۱۴ سال به فعالیت بپردازند.

نشست صمیمی نوجوانان کتابخوان و گردهمایی حلقه های کتابخوانی از برنامه های جانبی این کارگاه بود که با حضور هادی ملانوری رئیس اداره  فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر، علیرضا کمالیان مدیر آموزش و پرورش شهرستان اشکذر و محمدرضا آخوندی معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار گردید.
در ادامه از بافت باارزش شمسی، گلزار شهدا و کتابخانه حیدری بازدید بعمل آمد.

امید آنکه آغاز بکار این کارگاه گامی موثر در ترویج کتابخوانی و همچنین فعالیت های فرهنگی باشد.

جام باشگاههای کتابخوانی (2)

جام باشگاههای کتابخوانی (3)

جام باشگاههای کتابخوانی (6)

جام باشگاههای کتابخوانی (1)

حتما ببینید

آخرین اعتصاب

مدیر با عصبانیت از جمع خارج شد، آمده بود که بماند اما از لحن حرف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *